Subject/Course Exhibition Winners, Western Australia, 2013

This report lists the Subject/Course Exhibition and Award winners for each subject in the selected year, along with the school that they attended.

Subject Exhibitions are awarded by the School Curriculum and Standards Authority to the student who obtains the highest raw exam score in an individual WACE course or subject.

Special Subject Awards may be awarded to a student who is ineligible for a Subject Exhibition but who has otherwise satisfied all other requirements for the award.

Search, filter, sort and report controls are on the slide-out panel.

25 of 42 entries are shown.
Page 1 of 2:
1 2
Jump to Page:
Subject
Student Name
School
1 Accounting and Finance Course Exhibition JEON, ANDY DO YOUNG Rossmoyne Senior High School Rossmoyne
2 Ancient History Course Exhibition YE, JOHNSON Perth Modern School Subiaco
3 Applied Information Technology Course Exhibition EUSTANCE, FELICITY MARY Presbyterian Ladies College Peppermint Grove
4 Biological Sciences Course Exhibition HODGES, GEORGINA Iona Presentation College Mosman Park
5 Business Management and Enterprise Course Exhibition SYED, ZAHRAA Langford Islamic College Thornlie
6 Business Management and Enterprise Special Course Award XIAO, YU National Institute of Technology Beijing China
7 Career and Enterprise Course Exhibition BONE, SHARI ANN Applecross Senior High School Ardross
8 Chemistry Course Exhibition CHUA, KATERINA YUNLI St Hildas Anglican School for Girls Mosman Park
9 Computer Science Course Exhibition SHAW, RYAN NATHAN Ballajura Community College Ballajura
10 Computer Science Special Course Award NOT FOR PUBLICATION Margaret River Senior High School Margaret River
11 Dance Course Exhibition AITKEN, MICHELLE KATHLEEN John Curtin College of the Arts Fremantle
12 Design Course Exhibition JEFFCOTT, ALICE ELLEN Perth Modern School Subiaco
13 Drama Course Exhibition IVERS, GEORGIA RAE WHITELOCK John Curtin College of the Arts Fremantle
14 Earth and Environmental Science Course Exhibition MORGAN, LIESEL CLAIRE La Salle College Midland
15 Economics Course Exhibition KEARNEY, LIAM TAY Christ Church Grammar School Claremont
16 Engineering Studies Course Exhibition COOMBES, THOMAS BENJAMIN Shenton College Shenton Park
17 English Course Exhibition WU, LEON Perth Modern School Subiaco
18 English as an Additional Language or Dialect Course Exhibition CHU, STEPHANIE ZIN YEE Applecross Senior High School Ardross
19 English as an Additional Language or Dialect Special Course Award GAN, YEW MENG Sunway College Malaysia
20 French Course Exhibition LEUNG, LIANNE YUE-CHAI St Marys Anglican Girls School Karrinyup
21 Geography Course Exhibition STOCKWELL, KATHERINE JENNEPHER St Hildas Anglican School for Girls Mosman Park
22 Health Studies Course Exhibition CULLINAN, LILY JUDITH Rossmoyne Senior High School Rossmoyne
23 Human Biological Science Course Exhibition DIXON, BREANNA SHAE Bunbury Cathedral Grammar School Bunbury
24 Integrated Science Course Exhibition RONGGANI, AUGUST RYAN Lakeland Senior High School South Lake
25 Italian Course Exhibition SAXTON, JEMMA MARIE Willetton Senior High School Willetton
Home Privacy Policy Contact Us
Please tell us what you think...
About the new site...
I am using a...
Please tell us what you dislike, or how the site could be better...