Subject/Course Exhibition Winners, Western Australia, 2012

This report lists the Subject/Course Exhibition and Award winners for each subject in the selected year, along with the school that they attended.

Subject Exhibitions are awarded by the School Curriculum and Standards Authority to the student who obtains the highest raw exam score in an individual WACE course or subject.

Special Subject Awards may be awarded to a student who is ineligible for a Subject Exhibition but who has otherwise satisfied all other requirements for the award.

25 of 42 entries are shown.
Page 1 of 2:
1 2
Jump to Page:
 
1 Geography Course Exhibition RANDLES, EMMA CLAIRE All Saints College Willetton
2 Physical Education Studies Course Exhibition DE VRIES, MONIQUE TINEKE All Saints College Willetton
3 Mathematics Special Course Award YOO, EDWARD YOON-KYUN All Saints College Willetton
4 Mathematics: Specialist Special Course Award YOO, EDWARD YOON-KYUN All Saints College Willetton
5 Physics Course Exhibition GOLDBLATT, RUSSELL Carmel School Dianella
6 Religion and Life Course Exhibition GLIGOROV, ANDREA Chisholm Catholic College Inglewood
7 Computer Science Course Exhibition SMALLBONE, HARRY EUGENE Christ Church Grammar School Claremont
8 English as an Additional Language or Dialect Course Exhibition SHIH, BRIAN Churchlands Senior High School Churchlands
9 Music Course Exhibition GIOIA, DAVID MARK Churchlands Senior High School Churchlands
10 Mathematics Course Exhibition CHIEW, MITCHELL LEE Cyril Jackson Senior Campus Bassendean
11 English Course Exhibition LUTZ, NATASHA MARIE Denmark Senior High School Denmark
12 Outdoor Education Course Exhibition ROSS, MICHAELA ELIZABETH Denmark Senior High School Denmark
13 Accounting and Finance Course Exhibition SULLIVAN, LILY DANA Frederick Irwin Anglican School Mandurah
14 Business Management and Enterprise Course Exhibition WOOD, JACKSON JOHN Guildford Grammar School Guildford
15 Engineering Studies Course Exhibition BARRASS, THOMAS DONALD Hale School Wembley Downs
16 Japanese: Second Language Course Exhibition AKAI, NATSUHO Japanese LOTEC Australind Australind
17 Drama Course Exhibition BEESON, ZOE BETH John Curtin College of the Arts Fremantle
18 Human Biological Science Course Exhibition BHAT, SAIUJ John Wollaston Anglican Community School Kelmscott
19 Earth and Environmental Science Special Course Award NOT FOR PUBLICATION Kent Street Senior High School East Vic Park
20 Applied Information Technology Course Exhibition JEYARAJ, REUBEN SUNIL Kingsway Christian College Darch
21 Career and Enterprise Course Exhibition TOMLIN, GEORGIA ANNE Lake Joondalup Baptist College Joondalup
22 Health Studies Course Exhibition JAGADISH SHENOY, BINDIYA Lake Joondalup Baptist College Joondalup
23 Politics and Law Course Exhibition LAWRENCE, REBECCA CLARE Mercedes College Perth
24 Biological Sciences Course Exhibition ELLIS, MEGAN SU-YIN Methodist Ladies College Claremont
25 Materials Design and Technology Course Exhibition KOTULA, ASHLEIGH DANIELLA Methodist Ladies College Claremont
Home Privacy Policy Contact Us
Please tell us what you think...
About the new site...
I am using a...
Please tell us what you dislike, or how the site could be better...