Subject/Course Exhibition Winners, Western Australia, 2009

This report lists the Subject/Course Exhibition and Award winners for each subject in the selected year, along with the school that they attended.

Subject Exhibitions are awarded by the School Curriculum and Standards Authority to the student who obtains the highest raw exam score in an individual WACE course or subject.

Special Subject Awards may be awarded to a student who is ineligible for a Subject Exhibition but who has otherwise satisfied all other requirements for the award.

25 of 60 entries are shown.
Page 1 of 3:
1 2 3
Jump to Page:
 
1 Accounting Subject Exhibition NATALEGAWA, MUHAMMAD ARDHIKA Christ Church Grammar School Claremont
2 Ancient History Subject Exhibition CRANDELL, JULIA MAE Shenton College Shenton Park
3 Animal Production and Marketing Subject Exhibition REYNOLDS, ANDREW JOHN WA College of Agriculture Cunderdin Cunderdin
4 Applicable Mathematics Subject Exhibition LU, BO AN Christ Church Grammar School Claremont
5 Applied Information Technology Subject Exhibition BUTLER, JORDAN Guildford Grammar School Guildford
6 Art Subject Exhibition PENDLEBURY, EMILY GRACE St Marys Anglican Girls School Karrinyup
7 Art and Design Subject Exhibition AUDAS, AMY MAY St Marys Anglican Girls School Karrinyup
8 Aviation Subject Exhibition DEMIRIS, MICHAEL John Septimus Roe Anglican Community School Mirrabooka
9 Beliefs and Values Subject Exhibition SHAH, RACHIT Newman College Churchlands
10 Biology Subject Exhibition MACKENZIE-RAE, FELIX ALEXANDER CBC Fremantle Fremantle
11 Biology Special Subject Award TEOH, EU VIN Sunway College Johor Bahru Johor Bahru Malaysia
12 Calculus Subject Exhibition WEINER, JAKE Carmel School Dianella
13 Career and Enterprise Subject Exhibition MCCALLUM, EMMA Lake Joondalup Baptist College Joondalup
14 Chemistry Subject Exhibition JEPP, CATHERINE KONG All Saints College Willetton
15 Chinese: Second Language Subject Exhibition POH, WHUI LYNE Rossmoyne Senior High School Rossmoyne
16 Computer Science Subject Exhibition WILKINSON, GARTH RHYS Guildford Grammar School Guildford
17 Computer Science Special Subject Award GUAN, ZHI YUAN Tuart College Tuart Hill
18 Dance Subject Exhibition HONEYBUL, LOUISE ELEANOR Churchlands Senior High School Churchlands
19 Dance Subject Exhibition SMALLBONE, PORTIA INDIA Presbyterian Ladies College Peppermint Grove
20 Discrete Mathematics Subject Exhibition ALDERMAN, EMMA LAUREN St Marys Anglican Girls School Karrinyup
21 Drama Subject Exhibition MCCLOSKEY, ASHLEIGH ERIN Presbyterian Ladies College Peppermint Grove
22 Early Childhood Studies Subject Exhibition CANNON, REBECCA ROSE Methodist Ladies College Claremont
23 Earth and Environmental Science Subject Exhibition HEWITT, MARY ELIZABETH Woodvale Secondary College Woodvale
24 Economics Subject Exhibition COLLETT, HANNAH LEIGH Santa Maria College Melville
25 Engineering Studies Subject Exhibition KELLEY, SEAN MYLES Hale School Wembley Downs
Home Privacy Policy Contact Us
Please tell us what you think...
About the new site...
I am using a...
Please tell us what you dislike, or how the site could be better...