All Awards and Prizes, by Student, Tasmania, 2005

This report lists every award or prize won by Tasmanian students in the selected year, along with the name of their school and subject.

25 of 167 entries are shown.
Page 1 of 7:
1 2 3 4 ....7
Jump to Page:
1 Agnew, Edith The Friends School North Hobart   Top TCE Group  
2 Albion, Kirsty Tasmanian Academy Elizabeth College North Hobart   Australian Student Prize  
3 Albion, Kirsty Tasmanian Academy Elizabeth College North Hobart   Outstanding Achievement - Academic  
4 Albion, Kirsty Tasmanian Academy Elizabeth College North Hobart   Top TCE Group 99.95
5 Amarasena, Lahiru St Michaels Collegiate School Hobart   Outstanding Achievement - Academic  
6 Amarasena, Lahiru St Michaels Collegiate School Hobart   Top TCE Group  
7 Anderson, Edward Thomas Guilford Young College Hobart/Glenorchy   Top TCE Group  
8 Anderson, Krystal Jane Tasmanian Academy Hobart College Mt Nelson   Outstanding Achievement - VET  
9 Armstrong, Carli Guilford Young College Hobart/Glenorchy   Top TCE Group  
10 Atkins, Kelly May Rosny College Rosny   Top TCE Group  
11 Atkins, Loren Jayne Launceston Church Grammar School East Launceston   Top TCE Group  
12 Ballard, Christopher The Friends School North Hobart   Outstanding Achievement - Academic  
13 Ballard, Christopher The Friends School North Hobart   Top TCE Group  
14 Ballard, Christopher David John The Friends School North Hobart   Australian Student Prize  
15 Barnett, Alanna Sue Scotch Oakburn College Kings Meadows   Outstanding Achievement - Academic  
16 Barnett, Alanna Sue Scotch Oakburn College Kings Meadows   Top TCE Group  
17 Bastick, Sally Elizabeth The Friends School North Hobart   Top TCE Group  
18 Beluch, Kirsten Maree Tasmanian Academy Don College Devonport   Outstanding Achievement - VET  
19 Bennett, Nika The Friends School North Hobart   Top TCE Group  
20 Bewsher, Justin Dragon Launceston Church Grammar School East Launceston   Outstanding Achievement - Academic  
21 Bewsher, Justin Dragon Launceston Church Grammar School East Launceston   Top TCE Group  
22 Blakesley, Robert Matthew The Hutchins School Sandy Bay   Top TCE Group  
23 Bremner, Paul Christopher Rosny College Rosny   Top TCE Group  
24 Broinowski, Lucinda Tasmanian Academy Hobart College Mt Nelson   Top TCE Group  
25 Brown, Jessica St Patricks College Prospect Performing Arts Outstanding Achievement - Specialised  
Home Privacy Policy Contact Us
Please tell us what you think...
About the new site...
I am using a...
Please tell us what you dislike, or how the site could be better...