All Student Awards and Prizes, New South Wales, 2016

This report lists every exhibition, award or prize won by New South Wales HSC students in the selected year, along with the name of their school and subject.

Search, filter, sort and report controls are on the slide-out panel.

25 of 40021 entries are shown.
Page 1 of 1601:
1 2 3 4 ....1601
Jump to Page:
Student Name
School
Subject
1 Aamir, Aniqa Malek Fahd Islamic School Greenacre Mathematics DA  
2 Aamir, Aniqa Malek Fahd Islamic School Greenacre Physics DA  
3 Aaron, Divine Willoughby Girls High School Willoughby English (Advanced) DA  
4 Aarons, Amanda Willoughby Girls High School Willoughby Mathematics General 2 DA  
5 Aarons, Joshua John Barker College Hornsby English (Standard) DA  
6 Aarons, Joshua John Barker College Hornsby Personal Development, Health and Physical Education DA  
7 Aarons-Burton, Gabrielle Taree High School Taree Ancient History DA  
8 Aarons-Burton, Gabrielle Taree High School Taree Personal Development, Health and Physical Education DA  
9 Abagi, Curtis George Barker College Hornsby Personal Development, Health and Physical Education DA  
10 Abaid, Zainab Beverly Hills Girls High School Beverly Hills Business Studies DA  
11 Abaid, Zainab Beverly Hills Girls High School Beverly Hills Personal Development, Health and Physical Education DA  
12 Abayasingam, Arsha Strathfield Girls High School Strathfield Mathematics DA  
13 Abbas, Sakina Hornsby Girls High School Hornsby English (Advanced) DA  
14 Abbas, Sakina Hornsby Girls High School Hornsby Mathematics DA  
15 Abbott, Jasmin Ascham School Edgecliff Visual Arts DA  
16 Abbott, Thomas John SHORE Sydney Church of England Grammar School North Sydney Business Studies DA  
17 Abbott, Thomas John SHORE Sydney Church of England Grammar School North Sydney English (Standard) DA  
18 Abbott, Zoe Blue Mountains Grammar School Wentworth Falls Visual Arts DA  
19 Abboud, James St Charbels College Punchbowl Mathematics General 2 DA  
20 Abboud, Sellma Tara Anglican School for Girls North Parramatta Biology DA  
21 Abboud, Sellma Tara Anglican School for Girls North Parramatta Business Studies DA  
22 Abd Elmesseh, Miriam St Mary and St Minas Coptic Orthodox College Rockdale Biology DA  
23 Abd Elmesseh, Miriam St Mary and St Minas Coptic Orthodox College Rockdale Personal Development, Health and Physical Education DA  
24 Abdallah, Abdul-Kareem International Grammar School Ultimo Drama DA  
25 Abdallah, Mohammad James Cook Boys Technology High School Kogarah Mathematics DA  
Home Privacy Policy Contact Us
Please tell us what you think...
About the new site...
I am using a...
Please tell us what you dislike, or how the site could be better...